Milli Görüş Lideri ERBAKAN'DAN

 

Kıymetli Gençler!

Hayat doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının, adalet ile zulmün mücadelesinden ibarettir.

 

Bugün bütün insanlık bir buhran içerisindedir. İşsizlik, açlık, insan hakkı ihlalleri, en fazla dünya gençliğini bunalıma sürüklemektedir. Saadete daha ziyade gençler muhtaçtır. Bunalımdan çıkmanın yolu ancak ve ancak Milli Görüş'le mümkündür.

 

Bizim davamızın esası şefkattir. Gayemiz tüm insanlığın saadeti için, bütün gücümüzle çalışmaktır. İnsanlığın saadeti için çalışmak, inancımız gereğidir.

 

Dünyaya yön veren ve tarihe şan veren hareketlerin itici gücü tarih boyunca gençler olmuştur.

 

Çelebi Mehmetleri ve Fatihleri yetiştiren bu coğrafya, bağrından sayısız kahraman çıkartmıştır ve yine çıkaracaktır. Bizim hareketimizin motoru gençliktir. Genç, davasının sancağını en yükseğe diken Ulubatlı Hasanların yolunda yürüyen insandır.

 

Gençliğini insanlığın kurtuluş davasına adayan Milli Görüş Gençliği dün olduğu gibi yeni dönemde de büyük şahlanışıyla destanlar yazacak potansiyele sahiptir.

 

İnsanlığın saadeti için çalışıyor olmak Milli Görüşçü Gençlerini diğerlerinden ayıran en önemli meziyettir. Böylesine muazzam bir davanın gençlik teşkilatına mensup olmak ayrıca bir bahtiyarlık vesilesidir.

 

Yıllardır tüm insanlara duyurmaya çalıştığımız evrensel hakikatleri gönülden gönüle, nesiller boyunca taşıyacak olan gençlerimizin, insanlığın beklediği büyük hamleyi en kısa zamanda gerçekleştireceklerine olan inancımız tamdır.

 

Bir buçuk milyonu üniversite sınavına girmiş, yirmi milyon genç küresel egemen güçlerin zulümleri karşısında sessiz kalamaz.

 

Saadet Gençliği olarak insanlık onur ödülünü almış bir hareketi yüklenip, dünya gençliğinin kurtuluş reçetesini elinizde bulunduruyorsunuz. Sevabı da vebali de büyük bir sorumluluğun altındasınız.

 

Bu münasebetle ülkemizin her köşesinde canla başla çalışan bütün gençlerimizi alınlarından öpüyor, muvaffakiyetler diliyorum.

Paylaş |                       Arşiv     
2922 kez okundu

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 3° -3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret239355