Gençlik Kolları Genel Başkanı

Sevgili Kardeşim,

Milli Görüş, Hazreti Âdem’den (as) beri var olan bir zihniyetin adıdır, milletimizin ortak dünya görüşünü yansıtmaktadır. Bu görüş özde Fatih’tir, Yavuz’dur, Kanuni’dir, Ulubatlı Hasan’dır, Seyit Çavuş’tur, Abdülhamit Han’dır ve Necmettin Erbakan’dır. Bu davanın kimyası maneviyattır, hakkı üstün tutmaktır, nefis terbiyesini esas almaktır. Davamızın fiziği hidayettir, ferasettir, dirayettir. Davamızın eylemi “Yaşanılabilir Bir Türkiye” “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Yeni ve Adil Bir Dünya” kurmaktır. Davamızın makro hedefi iyi, doğru, güzel, faydalı ve adil olanın yeryüzüne hâkim olmasıdır. İşte bu yüce davanın bu günkü tek temsilcisi Saadet Partisi’dir.

Saadet Partimizin motor gücü gençliktir. Bizim anlayışımıza göre genç: “Bütün insanlığın saadeti için tüm gücüyle çalışan ve bu amacın hedefine ulaşacağına tüm hücreleriyle inanarak hayatını idealize eden, fedakârlık yapabilen erdemli, faziletli ve yüksek ahlak sahibi kimsedir.”

Bir milletin asıl gücü ne parasıdır ne tankıdır ne de tüfeğidir. İmanıdır, inançlı evlatlarıdır. İşte bu inanç ve ulvi ideallerle donatılmış bir gençlik, hedef olarak belirlenen Yaşanabilir Bir Türkiye’yi ve Yeni Bir Dünyayı mutlaka kuracaktır.

Gençlik bir toplumun en büyük gücüdür. Eğer bir toplumu ifsat etmek veya ıslah etmek istiyorsanız bunu ancak gençlerle başarabilirsiniz. İşte Asr-ı Saadetten beri bunu farkında olan ıslah hareketlerinin hepsinin ana gövdesini gençler oluşturmuştur. Bu sebepten dolayıdır ki bizim davamızın motor gücünü gençler oluşturmaktadır.

Bizim gençliğimizin 5 temel özelliği vardır. İnanç sahibi olması, bilgi sahibi olması, güzel ahlak sahibi olması, hikmet sahibi olması ve aksiyon sahibi olmasıdır. Bir insan bu özellikleri bünyesinde barındırdığı müddetçe, bütün hücrelerinde gençliği yaşayabilecektir. Bu özellikleri olmasa bedensel olarak her ne kadar genç gibi görünse de ruhsal olarak çökmüştür ve yaşlıdır. Ama eğer bu özellikleri itibari ile yaşarsa, her ne kadar bedensel olarak yaşlı gibi gözükse de o kimse gençtir, dinamiktir. Bizim davamızın en büyük prensibi olan “Önce Ahlak ve Maneviyat” bu özelliklerin temel kaynağıdır. Bizler bu özelliklere sahip bir toplum olsun diye geceli gündüzlü çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Biz nihayetinde bu çalışmaları yaptığımız zaman dünya ve ahiret saadetine ereceğimize inanıyoruz. “Biz de herkes kardeşi için yaşar.” Bunun için bütün kardeşlerimizi saadet partisinin çatısı altın da toplanmaya ve bu ulvi hedeflere hizmet etmeye davet ediyorum. Gelin bu şerefli görevleri hep beraber ifa etmek sureti ile el ele birbirlerimizin velileri olarak iki cihan saadetine kavuşmuş olalım.

Ne mutlu! Bütün gücü ile ve her türlü imkânı ile inandığı “Hak Yolda” çalışarak manen ve madden kalkınmış Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulmasında, insanlığın özlediği medeniyetin tesisinde ve bütün insanların refah, saadet ve selamete ulaşmasında yorulmadan emeği geçenlere.

 

 

Abdülkadir Karaduman

Saadet Partisi Gençlik Kolları

Genel Başkanı

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
214 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 3° -3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret239355