Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi tarafından 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri çerçevesinde 'Rasullullah'a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Ödül Töreni' Mevlana Kültür Merkezi'nde önceki akşam coşkulu şekilde gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi tarafından 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri çerçevesinde 'Rasullullah'a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Ödül Töreni' Mevlana Kültür Merkezi'nde önceki akşam coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Araştırmacı Yazar Abdülaziz Kutluay'ın konuşmacı olarak katıldığı ödül törenine AGD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Korkmaz, AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, AGD Konya İl Sorumlusu Bahri Kırışık, Saadet Partisi ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

O GÜNEŞ HZ. MUHAMMED'Dİ

Hafız Mehmet Elma'nın Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, İslam dininin önemine dikkat çekti. Bundan 1441 yıl önce kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü ifade eden Güneş, "O zamanlar kadınlar toplumun ortak malı gibi kullanılıyordu, putlara tapılıyor idi, mazlum insanlar zulüm görüyorlardı. O karanlık dönemde insanların aydınlanması için adeta bir güneş doğdu. O güneş Hz. Muhammed'di" dedi.

Peygamber Efendimizin sünnetlerini hayata geçirmemiz gerektiğinin vurgulayan Yusuf Güneş, "Peygamberimiz bizlere sünneti bırakmış, Kur'an-ı Kerim'i bırakmış. Ey insanlar yapmacık putlara tapmayın, Allah'a ve Peygambere inanın" diye konuştu.

Gençlik başta olmak üzere herkesin Kur'an-ı Kerim okuması gerektiğine dikkat çeken AGD İl Sorumlusu, Bahri Kırışık ise, "Peygamber Efendimiz her an kapımızı çalacak gibi nesiller yetiştirelim" ifadelerini kullandı.

PEYGAMBERDEN KOPUK OLMAYIN

Konuşmacı Abdülaziz Kutluay da, aradan 1400 yıl geçmesine rağmen Peygamberimizin canı gönülden sevildiğine dikkat çekti. Dünya'da nice liderler olmasına rağmen Peygamberimizin insanlık tarihinde birinci olduğunu belirten Kutluay, "Padişahlar, devlet büyükleri dünyadan gelmiş geçmiş, ama Peygamberimiz insanlık tarihinde en büyük liderdir. Listenin başındadır. Bir düşünün ilahide bile adı güzel kendi güzel Muhammed deniliyor" diye konuştu.

Hz. Peygamberi seviyorum demenin yeterli olmadığını söyleyen Abdülaziz Kutluay, "Siyasetçiler, hanımlar, dedeler, çocuklar bunu iyi düşünün. Hz. Peygamberden kopuk olmayın. Hayatın bütün karelerine Hz. Muhammed'in sünnetini yerleştirin. Peygamberimize tabi olup, sünnetlerini uygulayın. Siz siz olun ki Allah'a küs olmayın. Allah'a küs olan bir toplum ne kadar kutu doğum haftası kutlarsa kutlasın, Kur'an okumazsa, dinin kurallarına uymasa gerçek Müslüman olamaz" ifadelerini kullandı.

ÖDÜLLERİ UMRE OLDU

Konferansın ardından Azerbaycanlı hafız Kerem Ali Can ve Afganistan'dan hafız Gavsuddin Tahiri'nin Kur-an Tilaveti salonda bulunanların büyük beğenisini kazandı. Ensar Kardeşler müzik grubu da seslendirdiği ezgi ve ilahiler ile büyük alkış aldı. Konserin ardından ödül törenine geçildi. Siyer-i Nebi yarışmasında lise kategorisinde birinci Hanife Rana Koçyiğit ve İlköğretim kategorisinde birinci olan Betül Ceritoğlu umre ödülünün sahipleri oldu. Lise kategorisinde ikinci olan Ferhat Genç ve İlköğretim kategorisinde ikinci olan Ayşe Kocatürk'de netbook ödülünü alan talihliler oldu. Yarışmada dereceye giren diğer 53 kişiye de, çeyrek altın, bisiklet, mp4 çalar ve dergi aboneliği gibi çeşitli ödüller verildi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2258 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 19° 2°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret224279