Saadet Partisi Eskişehir İl örgütünün Pazar toplantısında konuşan SP İL Müfettişi Nazif Ayaz 2019 yılı bütçesini değerlendirdi.

Bütçeye bakıldığında  3 husus dikkatlerini çektiğini vurgulayan Ayaz, “1- Bu bütçe rahmetle Erbakan hocamızın tabiri ile ‘yamalı bohça’ bütçesidir. Çünkü bu bütçe daha işin başında 80,6 milyar TL bütçe açığı hedefi ile hazırlanmıştır. 2- Bu bütçe halkımızın değil rant çevrelerinin bütçesidir. Yani bu bütçede,  halkımızın ihtiyacı olan yatırımlar için yaklaşık 67 milyar ayrılırken faiz giderleri için 117 milyar ayrılmıştır ve bu rakam tarihi bir rekordur. 3- Üretim değil, tüketimi esas alan bir bütçedir. Bunu da 2019 yılındaki işsizlik hedefinin yüzde 12, 1 olması ile anlıyoruz bu bütçeyle istihdam oluşturulması, vatandaşlarımıza iş imkanı sağlanması mümkün değildir” dedi.

Yaşanan sorunların başında ekonomik krizin getirdiği hayat palalılığı ve işsizlik olduğunu vurgulayan SP İl Müfettişi Nazif Ayaz, “Ama dertlerimiz, sorunlarımız sadece bunlar değil. Maalesef toplum olarak ‘Ahlaki ve manevi’  yozlaşmanın zirvesindeyiz. Eğitimcilerimizin bile rahatsız olduğu bir eğitim sistemiz var. Toplumsal kutuplaşma giderek artıyor. Hak, hukuk ve adaletin arandığı bir ülke haline geldik” diye konuştu.

EsgazetePaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 3° -3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret239355