Saadet Partisi İl divan toplantısı bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan SP GİK Üyesi Hüseyin Oruç, Türkiye’de geçmiş yıllardaki problemlerini çözemeden 31 Mart’ta yapılacak yeni seçimlere doğru hızla gittiğini söyledi.

Yapılacak seçimler şimdiden Ülkemize, Milletimize hayırlar getirsin dileğinde bulunan Oruç, bütçenin görüşülerek kabul edildiğini hatırlatarak, “Bütçe rakamlarına girmeyeceğim. Saadet Partisi Milletvekili Abdülkadir Karaduman’ın dediği gibi bu bütçe halkın değil, Sarayın, zenginlerin ve faiz lobilerinin bütçesidir. Bütçe ile ilgili sadece iki rakam verecek olursak  2019 yılında faize ve borca ödenecek rakam 200 milyardır. Bu da bütçenin kimin bütçesi olduğunu bize gösteriyor” dedi

Bütçe Meclis’te tartışılırken Ülkenin başka meselesi kalmamış gibi bir de ‘and’ meselesinin tartışıldığını ifade eden SP GİK Üyesi Hüseyin Oruç şunları söyledi:

“Bundan bir asır önce 7 düvelle savaşan Türkiye 1921 yılında ‘KORKMA’ diye başlayan mısraları ile milli marşımız yazıldı. Aradan 87 yıl geçti, şimdi Ülke  insanlarımız birbirinden korkar durumda! Maalesef bu durum içimizi acıtıyor.

Ne yazık ki, Ülkeyi yönetenler ‘ya bendensin, ya değilsin’ diyerek insanlarımızı kutuplaştırdılar. Saadet Partisi olarak bizler bir oy uğruna, asla bu oyunlara gelmeyeceğiz! Dün olduğu gibi, bugün de Ülkemizin çıkarları halkımızın menfaatleri için hiçbir siyasi parti gözetmeksizin faydalı olan, doğru olan her şeyi inandığımız ilkeler ışığında yapmaya devam edeceğiz.

İlki 3 Ağustos’ta, ikincisi 14 Aralık 2018 tarihinde olmak üzere sayın Cumhurbaşkanı tarafından 100 günlük eylem planları açıklandı.

Açıklanan bu eylem planlarından hiç birisinde Milletimizin Ülkemizin problemlerini çözmeye yönelik, halkımızın yaralarına merhem olacak bir çözüm önerisi yok!

Birkaç örnek verecek olur isek, arabuluculuk ve uzlaşmaya önem verilecek denildi. Konkordato komiserliği icat ederek sanayiciyi tamamen bankaların insafına terk ettiler. Çocuk tacizleri ile ilgili etkin önlemler alacağız dediler, TV’lerdeki ensest ilişkiler artarak  devam ederken bu suçu işleyenlerin cezalarını mahkumlara havale ettiler!

Millet bahçeleri yaparak Ülke kaynaklarını bundan önce betona gömüyorlardı, şimdi çimlere gömüyorlar.

Çocuk işçilerin çalıştırılması ile ilgili etkin mücadele edeceğiz diyorlar, onların babalarına iş sahası açacağız diyemiyorlar.

İmar barışına bel bağladılar. Bütçe açıklarına merhem olur diye düşündüler, onda da istediklerini henüz alamadılar.  Vatandaş yöneticilerine güvenmediği için beklemede. (50 milyar beklenti vardı ama 8 milyar toplandı)

Kalkınma fonu kuracaklarmış. Bunu yaparlar, çünkü buralarda biriken paraları faiz lobisine rahat fonluyorlar. (Varlık fonunda, işsizlik fonunda olduğu gibi)

Obezite merkezleri kuracaklarmış! İşte size Dünya’nın en büyük projesi!  Obeziteye sebep olan GDO’lu ürünleri yasaklayın (cargill gibi) Şeker fabrikalarını yeniden açarak istihdam açın, alnınızdan öpelim.

Özetleyecek olursak, bu eylem planında ve 2019 bütçesinde işsizlik ve enflasyonla mücadele yok. Bu eylem planlarında rüşvetle, yolsuzlukla, israfla, adaletsizlikle mücadele yok.

Bu eylem planında kutuplaşma, kamplaşma, adam kayırma ile mücadele yok.

Bu eylem planında ve 2019 bütçesinde yoksulluk sınırının altında kalan asgari ücretliye, emekliye, memura, atanamayan öğretmene, özlük haklarını alamayan çalışana ve emekli olabilmek için yaş engeline takılan EYT’lilere  yer yok!

Kısaca bugün daha iyi yollara, daha büyük hastanelere, daha geniş ceza evlerine sahibiz.

Ama bizim bunlardan önce, daha çok ahlaka, daha çok adalete, daha çok özgürlüğe ve daha çok ekmeğin hakça paylaşılmasına ihtiyacımız var.”


EsgazetePaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
24 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 3° -3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret239355