02.12.2018

Kıymetli Eskişehirliler ve Değerli basın mensupları,

Bugünlerde seçim çok konuşuluyor. Ama sokak aralarında, kahve köşelerinde, cami çay ocaklarında, işyerlerinde veya esnaf sohbetlerinde konuşulanlar çok farklı. Erken başlayan seçim hengamesinde Vatandaşlarımızın sesi olmak adına, bu konuları sizlere aktarıyoruz.

Evvela. çarşı, pazar her geçen gün daha da ateş pahası oluyor. Ürünlerin gramajı düşürülüyor, fiyatlar artıyor. Sadece ürünlerin değil aynı zamanda elektrik, doğalgaz, su, ulaşım gibi insani ihtiyaçların oldukça pahalı olması Vatandaşımızı kara kara düşündürüyor. Vatandaşlarımız dolar yükseldikçe artan fiyatların dolar düştükçe neden düşmediğini merak ediyor. Bu konuyu birkaç esnafı linç ettirerek izah edemezsiniz. Birkaç soğan deposunu basarak kamuoyunu ikna edemezsiniz. Vatandaş sonuç bekliyor. Yani fiyatlar düşsün ve geçinelim istiyor. Merak ediyoruz! Bir çok esnafı, işadamını, firmayı fırsatçı olarak adlandırıp cezalandırdınız da ne oldu? Fiyatlar düştü mü? Hayır. %24 enflayon açıklandığı dönemde, Yeni Ekonomi Programı adına %10 indirimlerle Vatandaşa şirin görünmekle insanlarımızın ekonomik refahını yükseltebildiniz mi? Hayır.

Çalışanlar asgari ücret tutarını merak ediyor. Yeniden değerleme oranı %23,73 oldu. Acaba asgari ücret zammı %25 olur mu? Bunu konuşuyorlar kendi aralarında. İşverenler böyle bir zam olursa ne yaparız diye merak ediyor? Zira fiyatları yükseltseler fırsatçı diye adlandırılarak linçe maruz kalacaklar ve cezalandırılacaklar. Bu duruma düşmemek adına kaçak işçi yani sigortasız işçi çalıştıracaklar. Ya da göçmenleri ucuza çalıştırmak yoluna gidecek. Bu kez de zor günler geçiren Sosyal Güvenlik Kurumu’nda alarm çalacak. Böyle olmasın diye asgari ücrete %20-25 zam hayal gibi gözüküyor.

Emeklilerimiz, memurlarımız verilecek zammı merak ediyor. Memurlarımızın bir kısmı kendilerine verilen 3600 ek gösterge sözünün tutulup tutulmayacağını merak ediyor. Diğer memurlarımız kendilerine de 3600 ek gösterge verilip verilmeyeceğini merak ediyor. “Seçimler öncesi verilen sözler tutulacak mı?” diye konuşuyorlar. Emeklilikte yaşa takılanlar haklarının iade edilmesini konuşuyor. “Verilen sözler tutulmaz ve haklarımız iade edilmezse bir daha oy vermeyeceğiz” diyorlar. Bakalım verilen sözler ve konuşulanlar eyleme dönüşecek mi?

Peki, tüm merakları giderecekler, sorulara cevap verecekler neyi konuşuyor. Seçimleri sadece seçimleri konuşuyor. Yandaşlar ve troller ile geçim sıkıntısını unutturup, kendi seçim sancılarını bize çektiriyorlar. Vatandaşlarımız adayları değil ay sonunu nasıl getireceğini merak ediyor. Bakalım, her fırsatta Devletine, Milletine sahip çıkan çalışana, emekliye çiftçiye, memura yani Vatandaşlarımıza hak ettiğini verebilecek mi?

Basın açıklamamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.

SAADET PARTİSİ

ODUNPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI

Cüneyt SAĞDIÇPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
14 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret238142