Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, ülkenin yetişmiş insanlarının Türkiye’yi terk ettiğini söyledi.SP İl Başkanı Bingöl, yurt dışına göçen kişi sayısının 2017 yılında 254 bin olduğunu vurguladı.

Göç edenlerin 76 bini İstanbul’dan, 27 bini Ankara’dan, 15 bini Antalya’dan, 14 bini Bursa’dan, 10 bini İzmir’den göç ettiğini kaydeden Bingöl, “İktidar beyin göçünü tersine çevirmek için ülkesine dönen bilim adamı ve akademisyenlere 24 bin lira aylık maaş vereceğini ilan etti. Bugün bu insanları para ile getirebileceğini zannedenler yanılırlar. Adaletin tesis edilmediği Ar-ge için gerekli ortamın bulunmadığı bir ülkeye para ile yetişmiş insanları getiremezsiniz” dedi.

Haftalık basın toplantısında çeşitli ülke sorunlarına ve gündemi ile ilgili düşüncelerini aktaran Bingöl, bugün Yemen’de çocukların açlıktan öldüğünü hatırlatarak, “Ülkemizde ise bunun farklı bir boyutu ile karşı karşıyayız. Bir yanda uyuşturucu ve alkol kullanımı ilk okul sıralarına kadar inmişken diğer yanda ise 700’den fazla çocuk anneleri ile hapishanelerde yaşamaktadır. Bu sebeple yeryüzündeki bütün mazlum ve mağdur çocukların esenlik ve huzura kavuşmasını temini eder, yaşanan acıların, haksızlıkların son bulmasını niyaz ederim” diye konuştu.

EsgazetePaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
19 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret238142