Saadet Partisi Eskişehir Tepebaşı Başkanlığı ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Hasan Arduç ülke gündemine dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Arduç açıklamasında: “Yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimler, şehirlerimizin kaderini belirleyecektir. Yerel seçimler aynı zamanda Ülkemiz idarecilerine bir uyarı veya destek niteliği taşır. İçinde bulunduğumuz koşullarda 2019 Yerel Seçimi çok büyük bir önem arz etmektedir. Ülke olarak ekonomik, siyasal ve sosyal sorunlar gün geçtikçe ağırlaşıyor. Üstelik bu ağırlaşan şartları dile getiren biz değiliz bu sefer. Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı tarafından dünkü Meclis Grup Toplantısı’nda da dile getirildi. Yani mızrak çuvala sığmıyor. Yani Ülkeyi idare edenler de artık bunu gizleyemiyor.”dedi. Dün açıklanan enflasyon rakamlarına da değinen Arduç: “Dün açıklanan enflasyon rakamları endişe vericidir. 16 yılda ekonomik olarak geriye gittik. Başa döndük diyemiyorum. Çünkü; işsizlik, borç stoğu, hane halkı borcu gibi ekonomik veriler 2002 yılı karşılaştırıldığında daha kritik seviyelerdedir. Hükümetin “Yeni Ekonomi Programı” ve yürüttüğü enflasyonla mücadele başarısız olacak gibi duruyor. Her zaman olduğu gibi düğmeyi yanlış ilikten başlayarak iliklediler. Sonuç olarak bu noktaya geldik. Herkes TÜFE üzerinden konuşuyor. Oysa ÜFE %45 ile korkunç bir seviyededir. Bu oran düşmeden ne TÜFE düşer, ne fiyatlar düşer ne de faizler düşer. Hükümetin bir an evvel üretimi artıracak ve destekleyecek programlar açıklamalıdır. Aksi takdirde Ülke olarak top yekûn kaybedeceğiz.

Bir diğer ekonomik sorun ise dövizin yükselişine bağlı olarak artan fiyatların, dövizlerin düşmesine rağmen bir türlü indirilmemesidir. Bu konuda kamuoyu aydınlatılamıyor. Göstermelik cezalarla bu sorun düzeltilemez. Sorun yapısal mıdır? Yani dövizle bir ilgisi var mıdır yok mudur? Eğer sorun mevcut ekonomik sistemin başarısızlığıysa, yetkililerin sorumluluk alarak bu konuda gerekli açıklamaları yapması gerekiyor. Yani bu fiyat artışlarının moda tabirle “dış güçlerle veya döviz ile bir ilgisi yoktur” denilmelidir. Şayet döviz ile bir ilgisi varsa Hükümetin ön ayak olarak başta doğalgaz ve elektrik gibi kalemlerde indirime gitmesi gerekir. Bu hareketin diğer üreticilere ve tedarikçilere örnek olacağına inanıyorum.

“Bu Aziz Millet Devlet’inin, Belediye’sinin zarar etmesine razı olmaz” 

Saadet Partisi Eskişehir Tepebaşı Seçim İşleri Başkanı Arduç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ulaşım fiyatlarında indirime gitmesini ifade ederken: “Elektrik ve doğalgaz indirimi olması halinde Belediyemizin de ulaşım fiyatlarında indirime gitmesi gerekir. Hatta böyle bir indirimi beklemeden su fiyatlarında acilen indirime gitmesi gerekiyor. Devlet ve belediye idaresi bir tüccar mantığı ile değil sosyal devlet ilkesi ile yönetilir. Yani gerekirse kamu idaresi zarar eder ama vatandaş mağdur edilemez. Tarihin farklı dönemlerinde görüldüğü gibi, bu aziz Millet Devlet’inin, Belediye’sinin zarar etmesine razı olmaz. Milletimiz vatandaşlık görevini yerine getirerek Devletimizin bekasını ve ihyasını sağlayacak fedakarlıkları her zaman yapmıştır. Sıra Devlet ve Belediye idarelerindedir.” dedi.

Fikir GazetesiPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
25 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 3° -3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret239355