Saadet Partisi’nin geleneksel Pazar toplantısında SP Eskişehir Milletvekili aday adayı Nazif Ayaz bir konuşma yaparak iktidarın kendilerinin dışında kimseye tahammül edemediklerini söyledi.

İktidarın ve hükümet edenlerin her istediklerini yapmaya muktedir durumda iken bu baskın seçime neden gerek duyuldu diye soran Ayaz, “ Çünkü, ekonomi uygulanan yanlış politikalar yüzünden duvara toslamış ve büyük bir kriz kapıdadır. İşsizlik, Ocak 2018’de %10,8 olmuştur. İşsizlerin sayısı 3.578.000’dir. Enflasyon; (TÜFE). 2018 Nisan’ında aylık enflasyon %1.87, yıllık enflasyon ise %10.85 olarak gerçekleşmiştir. Büyüme, TÜİK tarafından 2017 yılı GSYH’nin büyüme hızı %7,4 olarak açıklanmış fakat insanlarımız bu büyüyen ekonomiyi hissedememiştir. Sebebi ise bu büyümenin borca ve tüketime dayalı olmasıdır” dedi.

“Bu böyle gitmez. Gitmeyeceği anlaşıldığı için seçime gidilmiştir” diyen SP Eskişehir Milletvekili aday adayı Nazif Ayaz şunları söyledi:

“24 Haziran seçimlerinde şayet bir değişim olmaz ise ülkeyi bu hale getiren yanlış politikalar devem edecek ve  bugün Saadet Partisi’ne olmadık hakaretleri yapanlar başta olmak üzere bütün bir milleti çileden çıkartacak, feryat ettirecek acı reçeteler uygulanacaktır.

Seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde dikkat çeken bir husus da son günlerde başta genel başkanımız bilge Başkan Temel Bey olmak üzere partimize yönelik hoş olmayan hatta hakarete varan yazılı ve görsel medya kanalı ile yapılan saldırılardır. Bunun da nedeni Saadet partisi olarak aldığımız ittifak kararının bazı kesimlerin gerçekleri bilmeden ve bizleri dinlemeden hareket etmeleri sebebiyledir. Çünkü en çok merak edilen husus saadet partimizin yeni çıkan bu seçim yasasına göre nasıl bir ittifakın içerisinde olacağı idi. Burada partimiz kendi adaylarıyla ve amblemiyle gireceği seçimde CHP ve İyi Parti ile kurmuş olduğu Millet İttifakını tercih etti ve akabinde de beklendiği üzere AK Parti cephesinden bu ittifaka ‘hainlik’, ‘şer ittifakı’ gibi damgalar vurulmakta gecikmediler. Herkesin doğrusu var ama nedense AK Partili dostlar kendilerinin  doğrusunu hep ‘tek doğru’ olarak kabul ediyor,  kendilerinden başka kimsenin doğrusuna da varlığına da tahammül edemiyorlar.”

EsgazetePaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret238142